Óriási bejelentést tett a magyar klub: német sztárcsapattal kötött együttműködést!

„Ez az együttműködés egy rendkívül izgalmas és előremutató projekt, amely számtalan lehetőséget rejt magában, de a kezdeti időszakban mindenkitől türelmet kérünk.”

A német gigász Borussia Dortmund akadémiájával összebútorozó Kelen SC elnöke árult el részleteket a meglepő, de hosszú távon remélhetőleg annál gyümölcsözőbb együttműködésről.
Július 1-jén a budai Kelen SC hosszú távú együttműködési megállapodást kötött a német Borussia Dortmund akadémiájával, így az utánpótlás- és női csapatok immár Kelen‑BVB néven, a német klub színeiben szerepelnek
Ezt is ajánljuk a témában
„Ez az együttműködés egy rendkívül izgalmas és előremutató projekt, amely számtalan lehetőséget rejt magában, de a kezdeti időszakban mindenkitől türelmet kérünk.”
A Sportalnak adott interjújában a Kelen elnöke, a holland Andreas van den Aker fejtette ki bővebben a nem mindennapi kooperáció részleteit. Az elnök elárulta, a szerződéskötés előtt a Borussia vezetőivel is egyeztetett, s ellátogatott Dortmundba, ahol lenyűgözte őt az akadémia infrastruktúrája és a város futballszenvedélye.
Van den Aker hozzátette, a Dortmund nem csupán névhasználatot ad, hanem saját képzési filozófiáját és szakmai támogatását is biztosítja.
A koordinációt Theo Schneider végzi, aki korábban dolgozott Dortmundban (BVB II), a Ferencvárosnál és a korábbi partneregyesületnél, az UDSE-nél is.
Vele kapcsolatban az elnök így fogalmazott: „Theo ismeri a klubok működését, kiterjedt kapcsolatrendszerrel büszkélkedhet.
Sokáig volt a Dortmund II edzője, mások mellett Mario Götze fejlődését segítette, aligha kell részletezni, milyen tudással rendelkezik. Az edzéseket és a meccseket is felügyeli majd, figyeli és irányítja a közös munkát. S nyilván azt is nézi, kit lehet kivinni Dortmundba, hogy ott is megmutathassa a képességeit.
Ezen a ponton érdemes megjegyezni, hogy nem csak a BVB-hoz vezethet út a tehetségeinknek, szóba jöhet más Ruhr-vidéki klub is, így például a Bochum és a Bielefeld.”
Az együttműködés főbb pontjait ezen túlmenően az applikáció alapú egyéni fejlődés követése, valamint a tanulmányutak és edzőtáborok jelentik Dortmundban, akár csoportos részvétellel. A kiemelt játékosok tíznapos programon vehetnek részt a BVB-akadémián – Lengyelország, Kína, India, és az Egyesült Államok tehetségeivel közösen –, és a női vonalat is fejlesztik a Dortmund női szakágától tanulva.
A cél tehát egy stabil, hosszú távú fejlődési rendszer kialakítása, mely előnyös mind a Kelen SC‑nek, mind a magyar labdarúgásnak és utánpótlásnak, miközben a Dortmund előtt is ott a lehetőség a tehetségek felkutatására.
Így jelentős anyagi támogatás nélkül, de magas szintű szakmai mentori segítséggel valósul meg a program, amely nem csak névadást és színváltást jelent, hanem gyakorlati képzést, folyamatos nemzetközi lehetőségeket és szakmai továbbképzést nyújt a játékosoknak és edzőknek, hosszú távú építkezéssel. Ahogy Andreas van den Aker fogalmazott: Nem nagyokat ugorva, hanem lépésről lépésre haladva szeretnénk felépíteni az új rendszert, hogy aztán minél stabilabban és hatékonyabban tudjon működni hosszú távon.
Ugyanakkor nem árt leszögezni, hogy anyagi támogatással nem jár az együttműködés, a Dortmund szakmai támogatást nyújt. Egyben lehetőséget: a Borussia több olyan neves céget tudhat a szponzorai között, amely Magyarország is jelen van, remélem, lesz köztük olyan, amely minket is érdemesnek talál a támogatásra.
Az nem várhatjuk el, hogy maguktól kopogtassanak be az ajtón, de a magunk módján tehetünk érte: feltett szándékunk, hogy a tetteinkkel kiérdemeljük a bizalmukat.”
(Nyitókép: BVB)